عروس و داماد .. عکسهای زیبای عروسی

**اداب و سنت ازدواج .. آیین همسر داری..ازدواج موفق..عشق و علاقه**روشهای جذب مردان و زنان..عشق عاشقی

30 قانون برای زندگی بهتر

30 قانون برای زندگی بهتر

بهترين براي هديه ... بهترين دکوراسيون و تزئينات براي شما .. سورپرايز کنيد .. کليک کنيد 

 
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

bullet.gif1- برای زندگی خود قوانینی در نظر بگیرید و سعی كنید از آنها سرپیچی نكنید. این قوانین را پس از مشورت با متخصصان و افرادی كه تجربه یك زندگی موفق را داشته اند، تدوین كنید.

bullet.gif2- از "خود"، "افرادی كه در زندگی شما نقش دارند" و "محیط اطرافتان" شناخت كافی به دست آورید.

bullet.gif3- به این نكته واقف باشید كه شما سهم عمده ای در ساختن زندگی خود دارید. در بیشتر مواقع این شما هستید كه می توانید از زندگی لذت ببرید یا آن را به كام خود تلخ كنید.

bullet.gif4- بیشتر چیزهایی كه در زندگی شما وجود دارد و برایتان لذت بخش نیستند، می توانند به دست خود شما از بین بروند. به طور مثال، اگر از شغل خود راضی نیستید فقط نیاز به تلاش و پشتكار دارید تا با شایسته كردن خود شغل بهتری به دست آورید و یا اگر از چاقی خود رنج می برید، كافی است كمی همت كنید.

bullet.gif5- در زندگی نقش یك قربانی را بازی نكنید یا سعی نكنید با یادآوری تجربه های تلخ گذشته برای خود بهانه بسازید. این كار فقط تضمین می كند كه یأس، عدم پیشرفت و عدم موفقیت در انتظار شماست.

bullet.gif6- دیگران را مقصر عدم موفقیت خود قلمداد نكنید. زندگی مال شماست، پس خودتان هستید كه دوباره و دوباره می توانید آن را بسازید.

bullet.gif7- هر فكری می كنید و هر تصمیمی می گیرید، پیامدهایی را برایتان به دنبال خواهد داشت. اگر مثبت فكر كنید، نتیجه مثبت می گیرید و اگر به دنبال افكار منفی باشید، نتیجه تان هم منفی خواهد شد.

bullet.gif8- علت بروز وقایع ناخوشایند در زندگی را پیدا كنید یا سری به تجربه های پیشین خود بیندازید تا ببینید عیب كار از كجا بوده است.

bullet.gif9- هیچگاه از تغییر نترسید. گاهی اوقات تغییرات نقش مهمی در زندگی تان خواهند داشت و علی رغم انتظارتان عمل خواهد كرد.

bullet.gif10- واقع نگر باشید. خود، زندگی و دنیای اطرافتان را آن گونه كه هست بشناسید، نه آن گونه كه خودتان می خواهید.

bullet.gif11- با خودتان صادق باشید و اگر می دانید كاری باعث موفقیتتان نمی شود آن را از زندگی خود خارج كنید و به جای بهانه آوردن از همین حالا دست بكار شوید.

bullet.gif12- نسبت به انجام هر کاری درست و با دقت تصمیم گیری كنید.

bullet.gif13- به خاطر داشته باشید عملكردهای شماست كه داستان زندگی تان را می نویسد.

bullet.gif14- فكرها، آرزوها، هدف ها و تصمیمات خود را به عملكردهای معنادار، هدفمند و سازنده ترجمه كنید.

bullet.gif15- خودتان را بر اساس نتایجی كه می گیرید ارزیابی كنید، نه فقط بر اساس حرف ها.

bullet.gif16- درد خود را بشناسید تا هر چه سریع تر خود را از مهلكه مسبب بروز آن درد خلاص كنید. به این نكته واقف باشید كه همین درد می تواند انگیزه ای برای بروز یك تغییر در زندگی شما باشد.

bullet.gif17- گاهی ریسك كردن در زندگی باعث موفقیت می شود. اگر خردمندانه و با درایت ریسك كنید، پیروزی از آن شماست. اگرچه ریسك كردن در ابتدای امر دلهره آور و ترسناك است، اما ارزش آن را دارد. توجه داشته باشید كه برای این كار ممكن است مجبور باشید خیلی از چیزهای آشنا و عادت ها و راحتی های خود را كنار بگذارید.

bullet.gif18- فیلترهایی كه جلوی چشم شما را گرفته اند تا دنیا را زیبا نبینید، دور بیندازید.

bullet.gif19-شما دنیا را آنگونه كه می بینید؛ می شناسید و تجربه می كنید. این شما هستید كه می توانید انتخاب كنید كه چگونه به دنیا بنگرید و آن را تجربه كنید. این قدرت انتخاب در هر مرحله از زندگی همراه شماست.

bullet.gif20- عواملی را كه بر نگاه شما به دنیا اثر می گذارند بشناسید و در صورت منفی بودن، آنها را تغییر دهید و مثبت كنید. اگر از دریچه تجربیات تلخ گذشته به دنیا نگاه می كنید، بدانید كه دارید حال و آینده خود را بر اساس همان تجربیات می سازید.

bullet.gif21- شما مدیر زندگی خود هستید. آن را بر اساس بهترین استانداردهای مدیریت هدایت كنید تا نتیجه خوبی بگیرید. موفقیت را سرلوحه تدوین برنامه های مدیریتی خود قرار دهید.

bullet.gif22- اگر از خود توقع زیادی نداشته باشید، سال ها در همان پله ای كه هستید درجا می زنید. پس به اهداف بلند فكر كنید. اما به این نكته هم توجه داشته باشید كه هرگز از مرز واقع نگری خارج نشوید.

bullet.gif23- ما خودمان هستیم كه به اطرافیانمان یاد می دهیم چه رفتاری با ما داشته باشند. رفتارهای محترمانه یا بی ادبانه از سوی اطرافیان، همه بازتاب شخصیتی است كه ما از خودمان برای آنها ترسیم كرده ایم.

bullet.gif24- محدودیت ها و قوانینی را كه افراد حین برخورد با شما ملزم به رعایت آن هستند به آنها یاد دهید. البته این به معنای آن نیست كه مستقیم حرف هایتان را بیان كنید، بلكه می توانید با رعایت نكاتی ظریف، در بطن اعمال و گفتارتان آنها را از مسئولیتشان در قبال شما آگاه نمایید. برای خود احترام بسیاری قائل شوید تا دیگران نیز از شما تبعیت كنند. كسی كه به خود ارزش نمی دهد نباید توقع رفتار ارزشمندی از جانب دیگران داشته باشد.

bullet.gif25- برخی اوقات لازم است كه به دیگران گوشزد كنید رفتار شایسته ای نداشته اند. این كار راهی مناسب برای پیشگیری از تكرار دوباره چنین امری در آینده است.

bullet.gif26- برای "بخشش" ارزش بسیاری قائل شوید. همانطوركه گذشتگان گفته اند: در عفو لذتی است كه در انتقام نیست. به این فكر كنید كه با انتقام فقط فكر و روح خود را بی جهت آزرده كرده اید و افكاری را كه به سلامت روحتان آسیب می رساند در خود پرورانده اید. مهم نیست آن فرد چه فكری در مورد شما می كند، شما بخشش را صرفاً برای آرامش و سلامت خودتان انجام دهید.

bullet.gif27- قدرت كنترل عصبانیت خود را داشته باشید. راه هایی به كار برید تا در صورت بروز عصبانیت رفتار ناشایسته ای از خود بروز ندهید.

bullet.gif28- به خاطر بسپارید كه نفرت، حسادت و خشم ؛ مخرب وجود آدمی هستند و روح و قلب فردی را كه آنها را در وجودش نگهداری می كند ذره ذره نابود می كنند. احساسات زشت، چهره زشتی به شما می بخشند. این احساسات نه تنها بر روح شما اثر می گذارند، بلكه عواقبی همچون اختلال در خواب، سردرد، كمردرد و حتی سكته قلبی را نیز به شما تقدیم می كنند.

bullet.gif29- در زندگی به آن چیزی می رسید كه همیشه به آن فكر می كنید. و آن چیزی را به دست می آورید كه همواره طلب كرده اید.

bullet.gif30- مهمترین نكته این كه: هیچگاه از یاد خدا غافل نشوید و در لحظه لحظه زندگی به او توكل كنید.

 راه های جذب دیگران

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۸ساعت 18:38  توسط   | 

ماه عسل .. ازدواج و عروسی

ماه عسل .. ازدواج و  عروسی

بهترین برای هدیه ... بهترین دکوراسیون و تزئینات برای شما .. سورپرایز کنید .. کلیک کنید

 

 اين که عروس و داماد پس از جشن عروسي راهي يک سفر دو نفره شوند در ميان ما ايرانيان رسم ديرين نيست.مسافرت ماه عسل نيز از ديار غرب به مراسم ازدواج ايراني راه يافته و ماندگار شده است. اما در حال حاضر اين رسم فراگير و مورد پذيرش اکثر مردم است. اگر چه امروز به شکل معمول عروس و داماد مانند آن چه در فيلم هاي غربي مشاهده مي شود بلافاصله پس از جشن عروسي عازم سفر ماه عسل نمي شوند اما به هر حال با فاصله زماني کمي با همين عنوان و مناسبت به مسافرت مي روند. هر چند اين رسم مانند لباس توري سپيد عروس به اصطلاح از فرنگ آمده ولي کن در ميان بافت مراسم ازدواج ايراني جا افتاده است.حتما يکي از دلايل پذيرش و همه گير شدن اين شيوه نياز به پناه بردن زوج جديد به يک خلوت زيبا ودل انگيز در پي آن همه هياهوو شور و غوغاي مراسم آغاز زندگي مشترک است.به ويژه که در دنياي ماشيني امروز و زندگي هاي آپارتمان نشيني هاي کنوني اين خلوت دلخواه به سختي در خانه جديد عروس و داماد فراهم مي شود.

برای سفارش هدیه به همسر خود کلیک کنید

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:10  توسط   | 

پیمان عقد .. عروسی و ازدواج

پیمان عقد .. عروسی و ازدواج

 بهترین برای هدیه ... بهترین دکوراسیون و تزئینات برای شما .. سورپرایز کنید .. کلیک کنید

معناي واژه ي عقد ،محكم كردن ،گره زدن و پيمان بستن است كه در ازدواج به مفهوم پيوند مشترك ميان زن و مرد مي باشد كه با حقوق،تعهدات و وظايف دو سويه توام مي شود.عقد ، يك قرار داد شرعي و عرفيست كه فقط با ابزار تمايل ميان زن و مرد به رسميت شناخته نمي شود و بايد با الفاظي معين جاري گردد و از نظر اجتماعي به ثبت برسد. انواع عقد در دين مبين اسلام دو نوع عقد ،عقد دائم  و غير دايم وجود دارد كه نوع اول با ميزان مشخص مهر،بدون تعين مدت و مداوم است و در جامعه ي ما به مفهوم ازدواج متداول مي باشد.در نوع دوم بايد مدت زمان پيوند معين و مشخص شود.در هر دو صورت جاري شدن صيغه ي عقد لازم است كه يا خود زن و مرد آن را بخوانند يا وكيل،آن را جاري مي كند.در جامعه ي امروزي و از جنبه ي قانوني،صورت دوم مورد پذيرش قرار دارد.

 شرايط عاقد :

 از ديدگاه اسلام،جاري كننده ي صيغه ي عقد فقط بايد عاقل و بالغ باشد ديگر هيچ محدوديت و شرايطي براي عاقد آورده نشده است .از همين رو حتي خود عروس و داماد در صورت عاقل و بالغ بودن مي توانند صيغه ي عقد را جاري كنند اما همان گونه كه آورديم به دليل قرار داد هاي اجتماعي و قانوني بودن آن ها نياز به ثبت وجود دارد.همين الزام،مراجعه به دفاتر ازدواج و وجود عاقد را مطرح و حتمي مي كند.

 زن عاقد :

 از نقطه نظر اسلام حتي جنسيت عاقد براي خواندن صيغه ي عقد شرط نيست و بر خلاف شيوه ي متداول جوامع مسلمان،عاقد مي تواند خانم باشد .به همين دليل عروس نيز مي تواند بدون سپردن وكالت به ديگري صيغه ي عقد را بخواند.اما اين روش نيز متداول نيست و از سوي ديگر براورنده ي نياز هاي حقوقي امروز نخواهد بود.

 مدعوين عقد :

چنان چه عقد فقط در محضر انجام مي شود تا به فاصله ي كوتاه چند روز،مراسم عروسي برگزار گردد،فقط خانواده ي درجه يك عروس و داماد بايد در محضر حضور داشته باشند.دعوت از عزيزان ديگر به دلخواه و در صورت تمايل انجام مي شود. اما به ياد داشته باشيد كه با توجه به امكانات محدود بيشتر محضرها،تعداد كمتر مدعوين عاقلانه است .در صورتي كه شهود غير از فاميل درجه يك عروس و داماد هستند روشن است كه حضور آن ها نيز ضروري است.مدعوين عقد در محضر عبارتند از: -پدر و مادر و خواهر و برادر غير متاهل عروس و داماد. -خواهر و برادر متاهل عروس و داماد همراه با فرزند و همسرشان -شهود عقد.

 حاجت گرفتن در هنگام عقد

قديمي ها از صميم دل معتقد بودند كه دعاهاي خالصانه هنگام عقد بر آورده مي شود و به هيچ رو اين لحظات را براي گرفتن حاجات خود از دست نمي دادند. در وهله نخست حضار براي خود و اطرافيانشان دعا مي كردند و مرسوم يود كه براي نيك فرجامي پيوندي كه سرمي گرفت عروس و داماد را دعا كنند.

 خواندن خطبه ي عقد

عروس را كه مي آوردند در آستانه ي خانه از زير آينه و قرآن رد مي كردند و بالاي سفره عقد مي نشاندند. سپس آقا در حالي كه باگفتن (يا الله) حضورش را به اطلاع زن ها مي رسانداز راه مي رسيد و پشت در اتاق در عقد مي نشست عاقد پيش از شروع خطبه از پدر عروس و داماد وكالت مي گرفت سپس به قرائت خطبه به زبان عربي و سپس ترجمه آن به فارسي مي پرداخت .

 سو گند دادن به مهمانان

درست پيش از آمدن عاقد ،يكي از زنان خويشاوندداماد همه ي مهمانان را سوگند مي دادند كه اگر كسي در ميان آن ها شور چشم ،پاسنگين،چندبخته،تيره روز،نازا،بيوه،هوودار،شوهر مرده يا پير دختر است ،براي سعادت اين زوج جوان از اتاق عقد بيرون برود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:8  توسط   | 

اتاق عقد .. عروسی و ازدواج

اتاق عقد .. عروسی و ازدواج

بهترین برای هدیه ... بهترین دکوراسیون و تزئینات برای شما .. سورپرایز کنید .. کلیک کنید

 


عقد در اتاقي برگزار مي شد كه داراي شرايط خاصي بود.بنا به باور قديمي ها زير اين اتاق نبايد خالي مي بود ،يعني اگر زير آن آب انبار يا زيرزمين قرار داشت،معتقد بودند كه وصلت استوار نمي ماند و زير پاي عروس سست مي شد. عروس تنها بر سفره آراسته در اتاق عقد سفره اي از شال كشمير يا مخمل سر خابي يا ارغواني رنگ رو به قبله مي گشودند كه عروس به تنهايي بر بالاي آن جا مي گرفت .ترتيب چيدن سفره ي عقد ماننده نسل هاي آتي آن ها در اين رو زگار بود اما برخي وسايل سفره ي عقد متفاوت با امروز مورد استفاده قرار مي گرفت.

 سفره عقد :

اجزاي تشكيل دهنده سفره عقد هر يك نمادي از يك آرزوي نيك براي زوج جديد است كه بسياري از آنها در اعتقادات ديرينه ي اين سرزمين ريشه دارد و با گذشت زمان و تاثير باور هاي نو گسترده تر شده است .آنچه امروز در خور تامل وچشم گيرمي باشد ارج نهادن جنبه تزييني اين بساط بر جنبه ي نمادين آن است . تا چندي پيش اجزاي سفره عقد به طور عمده در خانه تهيه و گسترده مي شد ، به جز خونچه اسپند و نان آن كه افراد ماهر و خبره در اين كار آنها را به شكلي زيبا و ديدني آماده مي كردند . درواقع عروس و دختران همسال او در فاميل از چند روز پيش با سليقه و حوصله به آراستن سفره عقد مشغول مي شدند.

 سفره ي عقد آماده :

 با هر چه ماشيني تر شدن زندگي و رويكرد جامعه ي ما به شهر نشيني و برخوردداري ازتجملات و رفاه ،مراسم عقد و ازدواج نيز از تاثيرات آن به دور نمانده.امروز نمادين بودن سفره ي عقد به دست فراموشي سپرده شده و تخم مرغ و گردو و فندوق پلاستيكي جايگزين مواد اصلي شده است . در اين هجوم فرهنگ نوين فقط بعضي عناصر سفره ي عقد ماننده اسپند،نان،نقل و غيره ايمن مانده و اصالت خود را حفظ كره اند . در عوض به زرق و برق اين بساط بيش از پيش توجه مي شود و در آراستن آن دقت مي كنند تا چشم گير ،‌خاص و پر شكوه تر از نمونه هاي پيشين باشد . به هر حال تهيه سفره ي عقد اكنون به مفهوم سفارش دادن و خريد آن است . در بسياري از فروشگاه هاي لباس مخصوص عروس ،‌جايگاه هايي به نمونه سفره ي عقد آماده اختصاص داده مي شود كه مدل هاي تازه و مد روز را به تازه عروس و داماد ها عرضه مي كنند . در اين زمينه فروشگاه هاي بازار معروف به كوچه رفاهي تهران از سابقه بيشتري برخوردار هستند

 موارد افزودني به سفره عقد :

 شمايل مقدسين تصويري از رفتگان حنا قلم امضا جنس سفره ي عقد ظروف سفره عقد مكان عقد رو به سوي كعبه چيدمان سفره عقد كيسه هدايا تزيين اتاق عقد جايگاه عروس و داماد.

 تهيه وسايل عقد :

مرسوم بود در جلسه ي بله بران قرار بگذارند كه وسايل عقد را خريداري كنند و به خانه ي عروس بفرستند كه آن را اصطلاح«تره»گفتند.شيوه ي ديگر آن بود كه داماد پول اين وسايل را پيشاپيش بپردازند تا خود خانواده ي عروس آن را تهيه كنند كه آن را «خشكه»مي گفتند.در صورتي كه خانواده داماد خريد وسايل عقد را مي پذيرفت آنها را بر طبق مي نهادند و خريد عروسي رانيز در پي آن روان مي كردند . لباس و كفش عروس و وسايل ديگر نيز روي طبق هاي گوناگون به دنبال وسايل عقد گسيل مي شدند .

 آينه عقد :

سالم رسيدن آينه عقد به خانه ي عروس نزد پيشينيان اهميت فراواني داشت آنها حتي در خريد آينه نيز دقت و وسواس بسياري نشان ميدادندكه آينه اي بي نقص و شفاف انتخاب كنند زيرا اعتقاد داشتند كه آينه با بخت عروس رابطه اي مستقيم دارد اگر آينه عقد در راه انتقال به خانه مي افتاد و مي شكست نزد هر دوخانواده فاجعه به شمار مي آمد .

 باورهايي درباره ي سفره عقد :

نسخه هاي خوشبختي مختلفي براي اولين برخورد پس از عقد پيچيده مي شود و اين ها آموزش هايي بود كه بزرگ تر ها به پسر و دختر مي دادند تا در زندگي مشترك مورد توجه و اجرا قرار بگيرد. برخي از اين رسوم به اين ترتيب بود : -پيش از هر چيز داماد بايد پاي راست خود را روي پنجه ي پاي عروس مي فشرد ، با اين مقصود كه همسرش هميشه از او اطاعت كند و زبانش در برابر شوهر بسته باشد.قافل از آن كه نظير همين نسخه براي دختر تجويز شده بود و گاه عروس با زرنگي در اين كار پيشدستي مي كرد. -عروس بايد در ابتدا به چشم هاي شوهرش نگاه مي كرد تا كسي از او نظر نكند. -نخستين نگاه به روي همديگر از درون آينه بود تا هيچ رنجش و كدورتي به زندگيشان راه نيايد. -داماد نقلي در دهان عروس مي گذاشت و عروس با ناز خود را كمي كنار مي كشيد تا داماد هر چه بيش تر به سويش متمايل شود. - داماد دست عروس را مي گرفت و زير دست خود مي گذاشت تا همسرش هميشه از او پيروي كند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:5  توسط   | 

آداب مراسمات ازدواج و عروسی

آداب مراسمات ازدواج و عروسی

بهترین برای هدیه ... بهترین دکوراسیون و تزئینات برای شما .. سورپرایز کنید .. کلیک کنید

مراسم ازدواج :

جشن عروسي مراسمي است كه پس از آن عروس به خانه ي داماد مي رود و با اين تعريف از تمامي جشن هاي مختصر يا مفصل ديگر مانند نامزدي ،‌ حنا بندان يا چنانچه نزد برخي مرسوم است ،‌عقد كنان متمايز مي شود . جشن عروسي در خانه ي داماد بر پا مي گردد و تمامي هزينه ي آن بر عهده ي داماد است . گاه به دليل آنكه استقلال عروس و داماد به هر علتي ممكن نيست و نيازمند زمان است جشن عقد كنان و عروسي جداگانه برگزار مي شود . با اين توصيف در صورت فاصله ي زماني ميان عقد و ازدواج ،‌مراسن عقد مي تواند به دو شكل زير برگزار شود :‌ • ممكن است عقد فقط در محضر انجام شود و صور دادن نزديكان به جشن ازدواج در زمان موعود موكول گردد . • ممكن است دو جشن جداگانه به عنوان جشن عقد و عروسي با فاصله ي زماني معيني بر پا شود كه اين حالت بيشتر در ميان طبقات مرفه رواج دارد . در هر حال جشن عقد و عروسي در بسياري از موارد مراحل تشابه فراواني با هم دارند.

 تعيين روز عروسي :

برگزاري جشن ازدواج در روز هاي مبارك مي تواند آغازي خوش شگون براي زندگي مشترك باشد . مردم ما از دير باز تا كنون سعي كرده اند تا روز هاي خوش خاطره و گرامي را به اين مراسم اختصاص دهند تا يك عمر براي زن و شوهر خاطره انگيز باشد.

كارت عروسي :

چندين دهه است كه كارت هاي خوش نقش و نگار چاپي جاي دستمال نقل نياكان ما را براي دعوت ميهمانان به جشن عروسي گرفته است.همچنين در اين دوره ديگر بزرگ هاي دو خانواده براي دعوت مدعوين به در خانه ي آن ها نمي روند،بلكه اين وظيفه به عهده ي عروس و داماد است.سفارش كارت عروسي بايد به موازات خريد عروسي و هم زمان با آن انجام شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:4  توسط   | 

دکوراسیون سفره عقد و مجالس عروسی

دکوراسیون سفره عقد و مجالس عروسی

بهترین برای هدیه ... بهترین دکوراسیون و تزئینات برای شما .. سورپرایز کنید .. کلیک کنید

عکس ها در حال لود شدن میباشند...  شکیبا باشید!
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را بزنید.

دکوراسیون سفره عقد و مجالس
دکوراسیون سفره عقد و مجالسدکوراسیون سفره عقد و مجالس
دکوراسیون سفره عقد و مجالس عروسی
دکوراسیون سفره عقد و مجالس


دکوراسیون سفره عقد و مجالس عروسی

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:0  توسط   | 

هفت راز همسران خوشبخت

                                  هفت راز همسران خوشبخت             طرح هدفمند کردن یارانه ها بخونید

بهترین برای هدیه به همسر خودتان ... همین الان اینجا کلیک کنید ۱) زوج های موفق خواسته ها و انتظارات خود را به صراحت می گویند.


زوج های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی كه از یكدیگر دارند مطرح می كنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند (برای مثال مرد فرزند می خواهد ولی خانم مخالف است)، می توانند به شروع و یا خاتمه ازدواج به طور جدی فكر كنند. بعد از ازدواج، زوج های موفق به طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت می كنند و اگر اختلافی پیش آمد، آن را به زمان دیگری موكول می كنند تا همدیگر را درك كنند و به توافق برسند.2) زوج های موفق فردیت خود را حفظ می كنند.


بعد از ازدواج استقلال زوج ها كم می شود اگر افراد فرزند داشته باشند روز به روز وابستگی بیشتر می شود و گاهی افراد احساس خستگی می كنند. زوج های موفق می دانند حتی اگر به هم علاقه داشته باشند، گاهی احساس خستگی می كنند. آنان یكدیگر را تشویق می كنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به كارهای مورد علاقه خود بپردازند.بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می كند و زندگی ، شاداب می شود.۳) زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند.


آنان همدیگر را دست كم نمی گیرند و همیشه به فكر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند. معمولاً افراد چند سال پس از ازدواج مانند سال های اول به هم توجه نمی كنند. ولی زوج های موفق، كارهای كوچك نظیر اولویت قرار دادن نیازها و كارهای همسر و كارهای بزرگ نظیر احترام و گوش كردن به حرف های هم را مدنظر قرار می دهند. ازدواج دریای تغییرات است. شما اغلب فراموش می كنید همسرتان مهم است و به او توجه نمی كنید. درعوض به كار، سرگرمی و دوستان اهمیت می دهید ولی زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند.۴) زوج های موفق روش های حل اختلاف را می آموزند.

"جان گاتمن" روانشناس كه ۲۰ سال زندگی زوج ها را مطالعه كرده، عامل اصلی موفقیت یا شكست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی حل اختلافات می داند. حتی اگر همسرتان و شما كاملاً با هم یكی باشید ، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این مخالفت باعث ناراحتی می شود. نباید به اعتیاد، خشونت و ... رو بیاورید. اگر خواسته شما و همسرتان با هم فرق دارد، باید آن را حل كنید. زوج های موفق با هم صحبت می كنند، حتی اگر احساس بدی نسبت به هم دارند. آنان در مورد اختلافات و مخالفت ها با هم مذاكره می كنند تا به نتیجه عادلانه برسند. آنان از یكدیگر حمایت می كنند و غـُر نمی زنند. آنان می پذیرند در مواردی عشق ، برتر از پیروزی است.۵) زوج های موفق با هم رشد می كنند.


مسلماً فردی كه امروز با او ازدواج می كنید،۱۰ سال آینده متفاوت خواهد بود. شما هر دو تغییر می كنید. به ویژه در شرایط سخت زندگی مانند از دست دادن والدین . زوج های موفق می دانند كه یكی یا هر دو در طول زندگی تغییر می كنند و قواعد عوض می شود. پس لازم است تغییر كنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض كنید.۶) زوج های موفق برای حفظ روابط می كوشند.


زوج های موفق به طور منظم وضعیت زندگی خود را بررسی كرده و با هم صحبت می كنند تا از شادی و رضایت هر دو از زندگی مشترك مطمئن شوند. اگر یكی ، یا هر دو شما از زندگی مشترك ناراضی هستید، مشكلتان را حل كنید.۷) از مراجعه به مشاور خجالت نكشید.


زوج های موفق قبل از مراجعه به مشاور، سند طلاق را امضا نمی كنند. آنان می كوشند كه مشكلات را در اولین فرصت حل كنند

 

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:25  توسط   | 

ازدواج کنید تا پولدار شوید

ازدواج کنید تا پولدار شوید

اینجا کلیک کنی  تابلو میشی  !!!!  


۵ تاثیر مثبت در ازدواج زندگی، تلاشی برای رویاندن بذر وجود و شکوفاندن غنچه فطرت در مزرعه حیات است . آرامش روح ، در زندگی آمیخته به معنویت و خداجویی است .
زندگی هشیاران ، اندیشه درباره سرمایه و سود ماندگار و نتیجه اخروی است ، سرمایه شان امید و ایمان و سودشان ، آرامش روح و روان است . زندگی غافلان به دو بخش تقسیم می شود: نیمه اول به امید نیمه دوم ، نیمه دوم به حسرت نیمه اول ! آیا حیف نیست که زندگی بگذرد ، بی آنکه به بلوغ انسانی برسیم ؟ ازدواج ، سازنده و رشد دهنده است و روح تعاون و احساس مسئولیت را بر می انگیزد وخداوند به اقدام کنندگان به ازدواج ، وعده ی توسعه رزق می دهد . در این مقاله قصد داریم با آوردن مقدمه ای کوتاه ، به تاثیرات مثبت ازدواج ، که راهی جهت رسیدن به بلوغ انسانی است اشاره کنیم :

۱) آرامش : ازدواج ، مایه ی آرامش فکری و روحی جوان و احساس شخصیت و اعتماد به نفس می شود و او را از بی عاری و بیکاری و بی برنامگی و ناامیدی می رهاند و جلوی برخی گناهان را می گیرد و موجب صیانت روحی و اخلاقی جوان می شود. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) نیز فرموده است : من تزوج فقد احرز نصف دینه فلیتق الله فی النصف الباقی (۱) : هر کس ازدواج کند ، نیمی از دین خود را نگه داشته است ، پس در نیمه باقی مانده ، از خداوند پروا کند و تقوا بورزد.
وقتی اصل ازدواج تا این حد مهم ، کارساز ، گناه سوز ، مصلحت آفرین و مفسده زداست ، کمک به آن نیز اهمیت می یابد و برای پدر و مادر، تلاش در این راه و فراهم کردن مقدمات و زمینه ی آن ، یک تکلیف محسوب می شود و زدودن موانع و برطرف کردن دشواری های ازدواج ، و ترویج آسان سازی ازدواج و آسان گیری در این زمینه به عنوان یک فرهنگ عمومی ، وظیفه به شمار می آید. کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد.

۲) تلاش معاش : ایجاد بستر مناسب و انگیزه ی قوی تر برای تامین معاش و در آمد ، از آثار مثبت دیگر ازدواج است . گرچه نباید بی حساب و بدون سنجش دست به ازدواج زد و لازم است که شرایط اقتصادی و توانایی های مالی هم لحاظ شود ، ولی وعده ی خداوند را نیز نباید فراموش کرد که قول داده است تنگدستی را به غنا تبدیل کند و جایی برای بیم از فقر باقی نگذارد. پس ایجاد روحیه ی توکل و اعتماد به لطف الهی ، بعد مثبت دیگری از تشکیل خانواده است . خداوند متعال ، ضمن دستور به ازدواج با دختران و جوانان شایسته و صالح می فرماید: ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله و الله واسع علیم (۲): چنانچه تنگدست و فقیر باشند ، خداوند آنان را از فضل خویش بی نیاز و توانگر می سازد ، خداوند وسعت بخش و داناست.
از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله ) روایت است که فرمود: من ترک التزویج مخافه العیلهٔ (الفقر) فقد ساء ظنه بالله عزوجل ان الله عزوجل یقول : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله (۳) : کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد. در حدیث رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) نیز توصیه شده که ازدواج کنید ، زیرا که برای شما روزی آورتر است: اتخذوا الاهل فانه ارزق لکم .(۴)

۳) احساس مسئولیت : کسی که ازدواج نکرده است ، خود را آزاد حس می کند و مسؤول نمی شناسد. در نتیجه ، استعدادها و خلاقیت های انسانی او هم بروز نمی کند. اما با ازدواج ، بار اداره ی زندگی را بر دوش می کشد. این تعهد و احساس مسئولیت ، سازنده است . کلا هر نوع مسئولیت پذیری ، انسان را به تلاش و آشکار ساختن استعداد و توانایی خویش وا می دارد.
۴- برنامه ریزی : از سوی دیگر، حسابگری ، نظم ، برنامه ریزی و به تعبیر روایات ، تقدیر معیشت لازمه به دوش کشیدن تعهد اداره یک زندگی مشترک و تامین همسر و فرزندان و تربیت شایسته اولاد است .
از آنجا که تربیت نسلی با ایمان ، مؤدب ، سالم و موفق ، برای خود انسان نیز مایه ی آبرو و حیثیت اجتماعی است ، این رسالت سنگین نیز به نوع دیگری توانایی های شخص را به مرحله ی ظهور و بروز می رساند.
۵- حق شناسی : ازدواج ، سبب می شود که حقوق متقابل میان دو انسان پدید آید. این سازنده است . ارتباط های خانوادگی و پیوندهای فامیلی ، دامنه این حقوق و وظایف اخلاقی و اجتماعی را گسترده تر می سازد و سامان بخش روابط انسانی می گردد. کمک به ازدواج جوانان و تشکیل خانواده ، کمک به ساخته شدن انسان های مسئولیت پذیر ، مدیر و صالح است و یکی از راه های عمده و موفق مبارزه با گناه در جامعه ، تسهیل ازدواج است . این، هم تکلیف والدین و افراد خیر و توانمند را سنگین می سازد ، هم روشنگر راهی برای آنانی است که در اندیشه صلاح و سلامت قشر جوان جامعه اند ، هم وظیفه خود جوانان را در این زمینه روشن می کند. با تقویت و ترویج و تسهیل این سنت نبوی ، بهتر می توان با منکرات مقابله کرد و سدی در برابر هجوم فساد فرهنگی بیگانه پدید آورد
 
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:24  توسط   | 

تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

زیباترین برای دکوراسیون و تزئینات شما .. اینجا کلیک کنید


 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 تزئین میوه .. برای تزئینات عروسی ... وبلاگ عروس و داماد

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:22  توسط   | 

نکته برای زیباتر شدن چهره ی عروس

نکته برای زیباتر شدن چهره ی عروس... وبلاگ عروس و داماد

مهمترین مشخصه ای که چهره شما باید در آن روز بزرگ داشته باشد چیست؟

شما باید به ویژگی هایی اهمیت بدهید که بیش از همه دوست دارید، در روز عروسی شما میخواهید خودتان باشید اما در زیباترین صورت ممکن.
اگر چشمانتان را بیشتر دوست دارید، با خط چشم و ریمل با آنها بازی کنید.
اگر لب هایتان برایتان مهم تر است، از سایه روشن یا رژ لب درخشان استفاده کنید.
هر آنچه که فکر میکنید شما را زیباتر جلوه می‌دهد به کار ببرید.
آخرین چیزی که شما می‌خواهید این است که احساس کنید تغییر بسیار بزرگی رخ داده و حتی شما تبدیل به شخص دیگری شده اید!

عروسان باید از چه شیوه های آرایشی استفاده کنند تا در عکسهایشان زیباتر شوند؟
از آنجاییکه فلاش عکاسی به سایه های صورتی نیروی بیشتر می‌بخشد، حتی مقداری زردی نیز به پوست شما می‌افزاید.
از اصلاح کننده رنگ برای پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم (بخصوص اگر شب قبل درست نخوابیده اید و احتمالاً این حلقه ها در زیر چشمان شما افتاده است) استفاده کنید.
آرایشتان را با پودر ثابت کنید و مطمئن شوید که پوستتان مات شود تا در عکسها براق نیفتد. همینطور رژ لبی را انتخاب کنید که کمی از حد معمولی که استفاده می‌کنید روشن تر باشد. زیرا لبهای کمرنگ در عکس، محوتر به نظر می‌آیند.

عروس چطور می‌تواند مطمئن باشد آرایشش در تمام طول روز باقی می‌ماند؟
برای چشمان، استفاده از سایه ها و خط چشم با ماندگاری بالا و اتمام آن با سایه روشن روی استخوان زیر ابرو برای جلوه دادن به چشم مناسب است.
روی گونه هایتان از دو نوع رژ گونه استفاده کنید، اولی نوع خنثی که ازبرآمدگی گونه شروع شده و به سمت خط موهایتان می‌رود و دومی سایه ی روشنی که فقط روی برآمدگی گونه استفاده می‌شود. برای ماندگار رنگ لبهایتان نیز قبل از استفاده از رژ لب، دور لب را خط کشیده و حتی روی لب را نیز با مداد کاملا پر کنید.

چطور پوست صورت را در روز عروسی برنزه کنیم؟
اینکه شخصاً پوستتان را برنزه کنید، ایده خوبی است اما بهتر است این کار را دو هفته قبل از عروسی شروع کنید تا در روز جشن پوستتان نارنجی یا مصنوعی به نظر نیاید.
یک بار کامل از پوست لایه برداری کنید و به یاد داشته باشید که گردن و سینه نیز باید رنگی مشابه صورت داشته باشند.

چه رژیم آرایشی برای عروس ها مناسب است؟
رژیم آبی بسیار مناسب است، آب بسیار زیادی بنوشید تا تمام سموم از بدن و پوست شما خارج شود.
حتما از نرم کننده پوست استفاده کنید تا ملایمت پوست شما حفظ شود

 

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:19  توسط   | 

کیک های عروسی فانتزی

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

بهترین هدیه برای بهترین ها .... زیباترین دکوراسیون و تزئینات .. کلیک کنید

302838_294737.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294738.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294739.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294740.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294741.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294742.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294743.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294744.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294745.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

302838_294746.jpg

کیک های عروسی فانتزی .... وبلاگ عروس و داماد

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 13:41  توسط   | 

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 

برای دیدن بهترین هدیه .. بهترین دکوراسیون .. کادوی نامزدی و ازدواج ..کلیک کنید

لطفا تا باز شدن كامل عكسها کمی صبر کنید!!!
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را انتخاب كنید
برای دریافت و مشاهده تصاویر با سایز اصلی آنها را در كامپیوتر خود ذخیره (SAVE) نمایید

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌      ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌

آخرین مدل لباس عروس..لباس عروسی .... وبلاگ عروس و داماد 

وبلاگ عروس داماد ... بهترین برای عروس و دامادها

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر ۱۳۸۸ساعت 14:59  توسط   | 

طرح هدفمند کردن یارانه ها

طرح هدفمند کردن یارانه ها ... طرح هدف مندکردن یارانه ها

 قبل از اینکه مطلب طرح هدف مند کردن یارانه ها را بخوانید اینجا کلیک کنید

<<<<<<<<< بریده جراید طرح هدف مند کردن یارانه ها>>>>>>>>
 
رئیس جمهور اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را موجب آبادانی کشور، توزیع عادلانه و حذف بی عدالتی ها خواند
 

دکتر حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس در برنامه سلام ایران اعلام کرد: طرح هدفمند کردن یارانه بیشتر به نفع دهک پایین جامعه است.

دکتر حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس در برنامه سلام ایران درباه طرح هدفمند کردن رایانه اعلام کرد: طرح هدفمند کردن یارانه ها یک مجموعه است که همه جوانب را باید در نظر گرفت، مجموعه ای که هم قیمت گذاری را دارد و هم یارانه ها در کنارش وجود دارد و اگر قرار است این مصوبه به قانون تبدیل شود کل درآمد فاصله از این یارانه ها به سه قسمت تقسیم می شود و هم به صورت نقدی و هم خدمات رسانی ارائه می شود و 50 درصد آن برای کمک به دهک های پایین جامعه است و 30 درصد برای شرکت ها کارخانجات تولیدی که دچار مشکل شده اند اختصاص یافته است و 20 درصد هم به دلیل افزایش قیمت بودجه دولت دچار مشکل خواهد شد اختصاص پیدا خواهد کرد.

 حاجی بابایی در ادامه افزود: بیشترین نفع این طرح مختصص اقشار آسیب پذیر جامعه است، وی تصریح کرد: ما 7 دهک جامعه را داریم که باید به آنها کمک کرد، که دو دهک آنها افراد تحت پوشش کمیته امداد هستند و پنج دهک دیگر در سطح متوسط هستند

لایحۀ هدفمند کردن رایانه ها در مجلس تصویب شد.
(عکس: ایسنا)

مجلس شورای اسلامی کلیات لایحۀ هدفمند کردن یارانه ها را با ١٨٨ رأی موافق، ٤٥ رأی مخالف و ٦ رأی ممتنع  تصویب کرد. قرار است از فردا مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری در مورد جزئیات این لایحه را در دستور کار قرار دهد.

محمود احمدی نژاد که این لایحه را ده ماه پیش تسلیم مجلس کرده بود پس از تصویب کلیات آن در جلسۀ روز یکشنبۀ مجلس اظهار داشت که "هدفمند کردن یارانه ها مهمترین لایحه اقتصادی ٣٠ و ای بسا ٥٠ سال اخیر کشور باشد."

ضرورت هدفمند کردن یارانه ها و به ویژه یارانه های سوخت برای اولین بار در بهمن ماه سال ٨٥ از سوی محمود احمدی نژاد و به عنوان بزرگترین طرح اقتصادی دولت وی مطرح شد.

دولت ایران مدعی است که سالانه ١١٠ هزار میلیارد تومان به انواع یارانه ها و به ویژه یارانه های سوخت اختصاص می دهد و در دورۀ سه سالۀ ٨٥ تا ٨٧ این رقم به بیش ٢٢٠ هزار میلیارد تومان (معادل تقریبی ٢٢٠ میلیارد دلار) رسید، در حالی کل درآمد نفتی ایران در دولت نهم ٢٧٠ میلیارد بوده است.

به گفتۀ رئیس جمهوری و دیگر مقامات ایران ادامۀ این وضع امکان پذیر نیست و به همین خاطر دولت محمود احمدی نژاد همزمان با ارایۀ لایحۀ بودجۀ سال ٨٨ به مجلس در چارچوب لایحه ای جداگانه پیشنهاد کرد که با حذف یارانه های سوخت حامل های انرژی، به ویژه بنزین و گازوئیل به قیمت واقعی (فوب خلیج فارس) به فروش برسند و بخشی از یارانه های حذف شده به طور نقدی به کم درآمدترین دهک های جامعه پرداخت شود.

البته، هیچگاه دولت روشن نکرد که مبالغ نقدی که قرار است به اقشار کم درآمد پس از حذف یارانه ها پرداخت شود چقدر است و چگونه محاسبه خواهد شد. با این حال، یک چیز روشن است و آن اینکه در اظهارات پراکنده مقامات و با کاهش چشمگیر بهای نفت در یک سال اخیر این مبالغ همواره سیر نزولی را طی کرده اند.

دولت محمود احمدی نژاد مدعی است که با پرداخت این مبالغ نقدی از آسیب های تورمی حذف یارانه ها به اقشار کم درآمد جلوگیری خواهد شد. ناظران معتقدند که حذف یارانه ها، به ویژه یارانه های بنزین و گازوئیل چنان جهش تورمی در کشور ایجاد خواهد کرد که مبالغ در نظر گرفته شده برای دهک های کم درآمد حتا نقش مُسکن در مقابل فشارهای تورمی را ایفا نخواهند کرد.

یکی از دلایل خودداری مجلس از تصویب لایحۀ آزاد کردن قیمت های سوخت تاکنون نگرانی از همین جهش تورمی ناشی از اجرای آن بوده است. اکنون به نظر می رسد که با تصویب کلیات این طرح دولت و مجلس چنانکه رئیس جمهوری ایران گفته است توانسته اند نظرات خود را به یکدیگر نزدیک کنند.

علیرضا محجوب از مخالفان لایحۀ هدفمند کردن یارانه ها در مجلس اسلامی، پس از تصویب کلیات این طرح گفت : "من امروز برای فقرا و افرادی که از فقرا حمایت می کنند، اعلام خطر می کنم." 

علیرضا محجوب با اشاره به اینکه قرار است پیرو لایحۀ هدفمند کردن یارانه ها، قیمت حامل های سوخت بر اساس فوب خلیج فارس یا قیمت های بین المللی تعیین شود، گفت : از این پس با تغییر در واحد پول ملی نیز روبرو خواهیم بود. علیرضا محجوب اضافه کرد : "کارگران و کارمندان ایرانی بر اساس ریال حقوق دریافت می کنند نه بر اساس قیمت نفت خلیج فارس و به همین خاطر آثار تورمی این لایحه مشهود است و جای تعجب دارد که کارشناسان اقتصادی در این مورد تسلیم شده اند." 

****************

احمدي نژاد: طرح هدفمندکردن يارانه ها جلوي اسراف را مي گيرد
تهران - رييس جمهور در ادامه گفت و گوي تلويزيوني تاکيد کرد که طرح هدفمندکردن يارانه ها اسراف را به صفر نمي رساند اما جلوي آن را مي گيرد.

در ادامه اين گفت و گو جمشيدي ها از رييس جمهور پرسيد: آيا طرحي که شما داريد با تئوري شما در خصوص توسعه بومي ارتباط دارد؟
رئيس جمهور پاسخ داد: همه مسائل با هم ارتباط دارد اما لزوماً نمي توان در تصميم گيري ها همه چيز را به هم ارتباط داد.
احمدي نژاد گفت: گاهي مي توان حل يک مشکل را به چند مسئله کلي ارجاع داد که قابل اندازه گيري روشن نيست اما مديريت جهان نمي تواند اين کار را انجام دهد و بايد به سراغ عواملي برود که قابل اندازه گيري باشد و بتواند براي آنها برنامه ريزي کند.
رئيس جمهور گفت: ما فکر مي کنيم برنامه ريزي براي تعالي بومي و متکي بر مباني بومي مي تواند با اين طرح ارتباط داشته باشد و اين طرح مي تواند مْقَوم آن باشد.
احمدي نژاد با بيان اينکه فرهنگ بومي ما مبتني بر مصرف بهينه بوده است گفت: 40 سال قبل پدر و مادرهاي ما در مسائل اقتصادي بسيار حساب شده و دقيق عمل مي کردند و اينگونه نبوده است که انسانهاي عقب افتاده باشند و نتوانند فرزندان برازنده اي تحويل جامعه دهند.
رئيس جمهور گفت: البته سرعت پيشرفت و ابعاد پيشرفت با حالا قابل مقايسه نيست.
وي با بيان اينکه ما در فرهنگ خود تعاون ، همکاري ، زندگي جمعي و مساعدت و کمک به پايين دستها ، مبارزه با فقر و مبارزه با بي عدالتي داريم گفت: اينها عناصري است که بايد در متن برنامه ريزي بومي ـ اسلامي ـ ايراني ما ديده شود و کدام کار از اين موضوع به عدالت نزديک تر است؟ اين موضوع مقوم برنامه ريزي اسلامي و ايراني ماست.
احمدي نژاد اظهار داشت: ايرانيها در طول تاريخ کساني بودند که از علم و دانش و مديريت به خوبي در زندگي خود استفاده مي کردند از جمله در شهرسازي ، معماري ، اقتصاد ، زيرساختها و تأسيسات زيربنايي ؛ اما بخش مهمي از اين را از دست داده ايم.
وي افزود : هم اکنون ما اين موضوع را به بهره وري و کارآمدي تعبير مي کنيم و زماني که علت از دست دادن اين ويژگي ارزشمند را بررسي مي کنيم يکي از علل اصلي آن وضع اقتصادي است که تنبل بار آورده و حساسيت ها را جابجا کرده و مسيرها منحرف شده است و بسياري از چيزها در جاي واقعي خود نيستند.
رئيس جمهور گفت : من ديده ام که در کلاس همکار محترمي زندگي خود را مقايسه کرده است با ديگراني که دارند از اين وضعيت آشفته توزيع عمومي يارانه ها استفاده بيشتري مي کنند و از نظر اقتصادي در مرتبه بالاتري قرار گرفته اند.
وي افزود: اگر ما پايه و پيچ اصلي را تنظيم کنيم خيلي از اينها در جاي اصلي خود قرار خواهدگرفت.
جمشيدي ها رئيس دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه تهران خطاب به رئيس جمهور گفت: شما به لحاظ نظري اصطلاحات ديني را زياد به کار مي بريد ولي در اين طرح فقط بر اصطلاحات و مفاهيم اقتصادي تکيه داريد، چرا؟
وي افزود: اين در حالي است که مردم ما هميشه بر گزاره هاي ديني تکيه دارند اما شما در اين طرح يک متغير اقتصادي براي تغيير رفتار شهروندان و قشرهاي مختلف در اين نظر گرفته ايد. اين مسئله به لحاظ نظري براي شما که بسيار به فرهنگ ديني علاقه داريد تناقض است.
رئيس جمهور پاسخ داد: اگر بخواهيد همه معيارها و ارزش هاي فرهنگي را به اين طرح وصل کنيد حرف شما درست است، اما ما که چنين کاري نکرده ايم.
احمدي نژاد افزود: ما نگفته ايم که اين طرح جلو تخلفات و ‌سوءاستفاده ها را مي گيرد، ما چنين حرفي نزده ايم.
رئيس جمهور اضافه کرد: گفتيم جلو اسراف را مي گيرد و البته نه همه اسراف را، اسراف را صفر نمي کند، اسراف آشکاري در حال وقوع است که اين طرح جلو آن را مي گيرد، ممکن است بعضاً کسي هم باشد که در زندگي اش اسراف کند.
احمدي نژاد گفت: آن مطلبي که شما گفتيد يعني ترويج کسب روزي حلال که يک فرهنگ است در لايحه برنامه پنجم توسعه هم آمده و در اين برنامه، اتفاقاً به اين مسئله توجه شده است.
رئيس جمهور افزود: ممکن است بهترين مقررات اقتصادي هم که اجرا شود،‌ سوء استفاده داشته باشيم و اين نيست که اگر مقررات و سازوکارهاي اقتصادي را بهينه يا منطقي کرديم لزوماً جلو همه سوء استفاده ها را گرفته باشيم.
احمدي نژاد گفت: اهداف طرح اين چهار مسئله را دنبال مي کند اما بالاخره جلو بخش مهمي از اسراف و بي عدالتي ها در توزيع يارانه ها را مي گيرد.
رئيس جمهور افزود: اين گونه نيست که با اين طرح، بي عدالتي در کل اقتصاد ما تمام شود بلکه بايد براي اين کار سياست هاي مالياتي ما عوض و گمرک، بانک و نظام صدور مجوزها درست و دادن فرصت ها عادلانه شود و سرمايه گذاري ها نيز هدايت گردد و علاوه بر اين بايد ده ها کار ديگر نيز صورت پذيرد.
وي اضافه کرد: اين طرح حتماً رفتار اقتصادي را عوض مي کند نه اينکه سوءاستفاده ها را درست کند، اين کار نيازمند بسته اي فرهنگي در کنار اين طرح است. اين طرح بخشي از رفتارها را اصلاح مي کند، شما نمي توانيد تأثير مقررات اقتصادي را بر رفتار اقتصادي مردم ناديده بگيريد.
رئيس جمهور افزود: مگر مي شود اين را ناديده گرفت،‌ حتماً‌ اثر مي گذارد، مردم انتخاب مي کنند.
احمدي نژاد گفت: وقتي جواني مي بيند که دو فرصت در برابر خود دارد، در يک فرصت تلاش، انديشه و ‌ابتکار عمل لازم نيست، ريسک ندارد و درآمد بالايي دارد و در کنار آن فرصت ديگري است که بايد ريسک کند، فکر کند و سختي ها را متحمل شود ،‌ ابتکار عمل داشته باشد و با رقابتي بسيار سنگين روبه‌روست؛ ‌کدام را انتخاب مي کند؟
                                        **************************

رئیس جمهور اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را موجب آبادانی کشور، توزیع عادلانه و حذف بی عدالتی ها خواند.
آقای احمدی نژاد در مراسم افتتاحیه تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران با اشاره به همدلی و همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی برای اجرای هر چه بهتر طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: طرح تحول اقتصادی که طرح هدفمند کردن یارانه ها نیز یکی از اولویت های آن است از کارهای بزرگی است که باید انجام شود .
وی اجرای طرح تحول اقتصادی را نیازمند شکل گیری عزم ملی دانست و با اشاره به مصرف روزانه چهار میلیون و 200 هزار بشکه نفت در کشور افزود: این میزان مصرف انرژی چندین برابر سرانه مصرف انرژی در کشورهای بزرگ است.
رئیس جمهور گفت: اگر قیمت هر بشکه نفت حدود 70 دلار باشد ارزش مصرف روزانه انرژی نفت در ایران 300 میلیون دلار و سالیانه 110 میلیارد دلار می شود.
وی با اشاره به 110 هزار میلیارد تومان مصرف سالیانه انرژی در کشور افزود: کل محصولات کشاورزی کشور که به فروش می رسد (100 میلیون تن) سالیانه زیر 50 هزار میلیارد تومان است که اگر صرفه جویی در مصرف انرژی در دستور کار قرار گیرد تولید محصولات کشاورزی هم افزایش می یابد.
آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه اگر جوانان ما برای تشکیل زندگی 15 میلیون تومان اعتبار بخواهند نمی توانیم به آنها بدهیم گفت: کل بودجه عمرانی کشور حدود 18 هزار میلیارد تومان در سال است که اگر مثلا 20 درصد کل مصرف انرژی کشور (110 هزار میلیارد تومان) صرفه جویی شود فعالیت های عمرانی کشور خیلی خوب سرعت می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه توزیع مصرف در کشور عادلانه نیست افزود: هم اکنون خانواده ای در تهران وجود دارد که ماهی 6000 کیلو وات برق مصرف می کند اما در همین کشور خانواده ای هم هست که ماهانه 50 کیلو وات برق مصرف می کند حال آنکه نمی تواند هزینه آن را تامین کند.
رئیس جمهور گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان مصرف انرژی دهک دهم (غنی ترین افراد) جامعه سی برابر دهک اول (فقیرترین افراد)جامعه است و دولت برای اصلاح این وضع ناعادلانه، لایحه هدفمند کردن یارانه ها را تقدیم مجلس کرده است تا یارانه به قشرهای نیازمند جامعه تعلق بگیرد.
وی با اشاره به اینکه اگر سالی 5000 میلیارد تومان علاوه بر بودجه کنونی به بخش کشاورزی تخفیف دهیم بعد از پنج سال همه زمین های کشاورزی کشور به آبیاری تحت فشار مجهز می شود افزود: باید رسیدگی به مسائل اصلی کشور را در دستور کار قرار دهیم و در همین زمینه معتقدیم که با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها کشور آباد می شود و بی عدالتی هم از بین می رود.
احمدی نژاد با اشاره به نزدیک بودن نظرهای دولت و مجلس درباره طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: مصرف انرژی در کشور باید طبق برآوردهای کارشناسان 30 هزار میلیارد تومان در سال باشد نه 110 هزار میلیارد تومان.

اولویت رسیدگی به مسائل فرهنگی مردم استان تهران
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران ، با تاکید بر اولویت رسیدگی به مسائل فرهنگی مردم استان تهران گفت: آنچه رابطه بین انسان ها را به هم متصل می کند، فرهنگ است و اقتصاد فقط ابزار به حساب می آید.
آقای احمدی نژاد استان تهران را به لحاظ فرهنگی، اقتصادی و مدیریت سیاسی کشور دارای اهمیت دانست.
وی افزود: باورم این است که همه ملت ایران دوست دارند تهران را آباد، پررونق و سرافراز ببینند همچنان که می خواهند شهر خود را هم آباد ببینند.
رئیس جمهور اجرای طرح ها در تهران را از تحولات جمعیتی و تقاضاهای مردم عقب دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاح روش ها، از مدیران شهری وزارت کشور و شورای اسلامی شهر خواست با اتخاذ چند تصمیم، برنامه ها را از تحولات زمان جلو بیندازند.
احمدی نژاد با تاکید بر مرتبط بودن همه امور در تهران گفت: هر بخشی از این استان بزرگ سامان یابد آثار آن در بخش های دیگر ملموس می شود.
وی افزود: حمل و نقل و جابه‌جایی مسافران یکی از نکاتی است که باید با جدیت تمام ساماندهی شود چرا که ترافیک، آلودگی هوا و مصرف بالای انرژی و استهلاک هزینه های سنگینی بر تهران و مردم آن تحمیل می کند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اگر ترافیک تهران سامان یابد همه مردم و مسئولان از آن بهره می برند گفت: اگر حلقه های ارتباطی شهرهای تهران به خوبی و با برنامه ریزی دقیق به هم متصل شود شهرها آباد و مشکل ترافیک تهران هم حل می شود.
وی افزود: کارهای خوبی در حوزه سازماندهی جابه‌جایی مردم و همچنین حمل و نقل انجام شده است اما کافی نیست.
آقای احمدی نژاد اضافه کرد: در ساخت بزرگراه‌ها برای حل مشکلات حمل و نقل باید چشم انداز جمعیتی آنها دیده شود وگرنه به رغم سرمایه گذاری های مختلف، شرایط در وضع کنونی باقی می ماند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خطوط ریلی تهران هم باید با شهرهای اطراف به سرعت گسترش یابد گفت: اگر قرار باشد بدون توجه به مسائل جمعیتی طرح های عمرانی در شهر تهران 15 تا 20 سال طول بکشد فعالیت ها پیشرفت نمی کند.
وی افزود: تغییرات بسیار وسیع است و باید هر گونه فعالیت عمرانی با توجه به این تغییرات توسعه یابد.
احمدی نژاد یکی از مسائل دیگر شهر تهران را آب مصرفی برشمرد و گفت: آب استان تهران از دو حوزه آبریز تامین می شود که اخیرا هم حوزه طالقان به آن اضافه شده است.
وی افزود: اگر مصرف آب در شهر تهران کنترل شود کشاورزی شهرهای اطراف شهر تهران هم رونق می یابد.
رئیس جمهور گفت: امیدواریم مدیران شهری و وزارت کشور و شورای اسلامی شهر هم تصمیماتی اتخاذ کنند که فعالیت های عمرانی از زمان جلوتر و تغییرات جمعیتی متناسب با آن باشد و دولت نیز کمک رسان خواهد بود.
آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت چندین برابر دوره های گذشته و به عنوان یک وظیفه کمک رسان طرح های مختلف در شهر تهران بوده است، افزود: هم اکنون روزانه 15 میلیون لیتر بنزین در تهران مصرف می شود که ارزش آن 7 و نیم میلیارد تومان و در سال 2500 میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: اگر توسعه حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار بگیرد مصرف انرژی در تهران نصف می شود.
رئیس جمهور گفت: نصف مصرف انرژی سالیانه در تهران (1250 میلیارد تومان) تقریبا یک ممیز شش برابر کل اعتبار ساخت تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران است.
وی با بیان اینکه بالاترین مصرف آب و همچنین بیشترین سرانه تولید فاضلاب در تهران است، افزود: هم اکنون در تهران ثانیه ای 24 مترمکعب فاضلاب، در هر ساعت 2میلیون و 400 هزار مترمکعب و در هر 24 ساعت 100 هزار مترمکعب فاضلاب تولید می شود.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر 1000 میلیون مترمکعب در تهران آب مصرف می شود، گفت: کافی است 15 درصد آن را صرفه جویی کنیم تا آب کشاورزی تمام دشت های غرب تهران تامین شود.
وی افزود: در این صورت وسعت کشاورزی تهران به سه برابر افزایش می یابد و دولت آمادگی دارد در این فرایند کمک رسان مدیریت شهری باشد.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون یک روستایی در خراسان جنوبی برای ایجاد شغل به 5 تا 10 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: اگر در تهران کسی بخواهد صاحب شغل شود به طور متوسط باید رقمی حدود 30 میلیون تومان اعتبار هزینه کند.
وی با تاکید بر اینکه باید هر منطقه از کشورمان پاسخگوی رشد جمعیتی خود باشد تا آن مناطق آباد شود، افزود: به همین دلیل دولت سفرهای استانی خود را انجام داد تا اعتبار به طور عادلانه بین مناطق مختلف توزیع شود.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هم اکنون با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی حرکت های خوبی در کشور آغاز شده که موفقیت آنها مستلزم پایداری عالمانه، کار کردن، پیگیری و خسته نشدن است.
وی همچنین با اشاره به جمعیت حدود 14 میلیونی استان تهران و اینکه رسیدگی به مسائل فرهنگی آن در دستور کار است، گفت:‌ انسان بدون فرهنگ یک لحظه هم نمی تواند زندگی کند.
احمدی نژاد اضافه کرد: در بخش فرهنگی استان تهران باید کارهای بسیاری انجام شود که یکی از آنها ایجاد تفریحات مناسب است.
وی با طرح این سوال که در تهران و با توجه به جمعیت آن چقدر امکانات تفریحی داریم گفت: با توجه به امکانات مالی چه تعداد از جمعیت تهران می توانند برای تفریحات به شمال بروند؟
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید در تهران مراکز تفریحی زیادی ایجاد شود، افزود: هر کسی بخواهد در این زمینه سرمایه گذاری کند دولت از او حمایت می کند تا سالم‌ترین و شادترین مراکز تفریحی در استان تهران ایجاد شود.
احمدی نژاد گفت‌: این موضوع ماموریت جدید استاندار تهران است و شورای اسلامی شهر تهران و دولت نیز در این باره کمک رسان خواهند بود.
این گزارش حاکی است نامجو سرپرست وزارت نیرو و چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم گزارشی از برنامه های آینده خود ارائه کردند.

 

سایت ماکرو سافت      سایت ایستگاه    سایت صدا و سیما

طرح هدف مند کردن یارانه ها ... طرح هدف مند کردن یارانه ها در مجلس .. طرح هدف مندکردن یارانه ها در دولت .. استرداد طرح هدف مندکردن یارانه ها .. مزایا و معایب طرح هدف مند کردن یارانه ها... طرح بزرگ هدف مند کردن یارانه ها در دولت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:42  توسط   | 

تیبلیغات :جوانی زیبا به دنبال همسر ایده الم هستم !..عروس و داماد

تیبلیغات :جوانی زیبا به دنبال همسر ایده الم هستم !..عروس و داماد

این عکس من است ...

من خواهان زیاد دارم اما دنبال یه عشق واقعی هستم  

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 16:29  توسط   |