عروس و داماد .. عکسهای زیبای عروسی

**اداب و سنت ازدواج .. آیین همسر داری..ازدواج موفق..عشق و علاقه**روشهای جذب مردان و زنان..عشق عاشقی

مهدي سلوکي...ستاره سینما

مهدي سلوکي...ستاره سینما

بهترین هدیه و زیباترین دکوراسیون و تزئینات برای منزل و محل کار شما .. کلیک کنید  

مهدي سلوکي در 14 خردادماه سال 1361 در اصفهان به دنيا آمد، پدرش افسر نيروي هوايي ارتش و اصالتا تهراني است، زماني که مهدي به دنيا آمد، سرهنگ سلوکي مامور به خدمت در پايگاه هشتم شکاري نيروي هوايي در اصفهان بود و به همين دليل شناسنامه‌اش را در اصفهان گرفتند پس از پايان ماموريت پدر به همراه خانواده به تهران بازگشت و در محله نارمک تهران سکني گزيد.
 مادر او اصالتا اراکي است، فرزند اول خانواده محمد در سوم اسفندماه سال 1358 به دنيا آمد، او مجري شبکه تهران است. خانواده سلوکي‌ها اصيل و متعصب و مذهبي‌اند. پدر و مادر هر دو تحصيلکرده و اهل فرهنگ و هنر بودند. 

مهدي سلوکي...ستاره سینما


 دوران کودکي مهدي مثل بقيه پسر بچه‌ها، به شيطنت گذشت، در مجتمع مسکوني پايگاه هشتم شکاري مهدي اغلب اوقات با همراهي برادرش مشغول بازي‌هاي کودکانه بود.
 مهرماه سال 1367، مهدي به کلاس اول رفت، از آنجا که محمد در کلاس پنجم همان دبستان درس مي‌خواند، ديگر بچه‌هاي مدرسه حريف شيطنت‌هاي او نمي‌شدند. مهدي بسيار باهوش و با استعداد و پرحافظه بود، اما به خاطر همان شيطنت‌ها فرصت کمتري براي درس خواندن مي‌گذاشت و هميشه شب امتحان براي نمره زحمت مي‌کشيد! برادرش هم به او کمک مي‌کرد و اين روال در دوران راهنمايي هم ادامه داشت تا اين‌که وارد دبيرستان شد. مهدي هنرستان و رشته گرافيک را برگزيد در حالي که در کودکي خود و خانواده‌اش آرزوي مهندسي، خلباني و پزشکي داشتند. او در هنرستان مالک اشتر تهران، درس خواند و در همين مقطع هم بود که جذب کار هنري و تلويزيوني شد تا آنقدر سرش شلوغ شود که
 ديگر زياد به درس‌ها نرسد. البته مسير آينده‌اش را هم انتخاب کرده بود و گرافيک ديگر به کارش نمي‌آمد. او سال 79 ديپلم گرافيکش را گرفت و ديگر تمام وقت روي کار هنري و حرفه‌اي زوم کرد و انرژي گذاشت.
 پس از پايان دوران خدمت سربازي و در شرايطي که چند مجموعه بازي کرد و چند برنامه را به عنوان مجري در کارنامه داشت، احساس کرد که در دانشگاه بايد شرکت کند، به همين دليل براي کنکور خواند و در رشته بازيگري دانشگاه آزاد اراک قبول شد، منتهي حجم بالاي کار و کمبود وقت اجازه داد، او تا ليسانس پيش برود. گفتني است مهدي سلوکي نقاشي چيره‌دست است.
 درباره او مي‌گويند: هميشه معلم‌ها و ناظم‌ها از دستش شاکي بودند و هر روز يک جاي بدنش درد مي‌کرد تا اجازه بگيرد و به منزل برود! ديگر همه دستش را خوانده بودند، اما مهدي آنقدر طبيعي نقش بازي مي‌کرد که اصلا جرقه بازيگر شدنش هم توسط يکي از معلمان زده شد و روزي به او گفت: تو بهتر است بروي هنرپيشه شوي!

مهدي سلوکي...ستاره سینما


مهدي سلوکي...ستاره سینما

 


مهدي سلوکي...ستاره سینما

مهدي از کودکي نقاش قابلي بود تا جايي که نزديکانش وقتي مي‌خواستند در هنر براي او آينده‌اي تصور کنند، او را در جايگاه يک نقاش حرفه‌اي و مشهور مي‌ديدند. عشق به نقاشي باعث شد او پس از دوره راهنمايي قيد دبيرستان و
 خلباني و پزشکي را زده و وارد هنرستان گرافيک شود. زماني که ماجراي بازيگر شدنش پيش آمد، هنوز نقاشي هنر اول مهدي بود و تا قبل از پخش مجموعه نرگس مهدي نيز در تمام مصاحبه‌هايش رسما مي‌گفت که بازيگري نه شغل اول اوست و نه عشق و هنر اول و هميشه تاکيد داشت که نقاشي را ترجيح مي‌دهد اما امروز ديگر چنين نيست. مهدي حتي تجربه برگزاري نمايشگاه نقاشي را هم با يکي از دوستانش دارد؛ چندي پيش نمايشگاهي به نام «سحرآميز» برگزار شد. مهدي در ميان ساير هنرها به خطاطي هم مسلط است اصلا خط خوش در خانواده سلوکي‌ها ارثي است و پدر و برادرش هم بسيار خوش خط هستند.
 رانندگي پشت فرمان اتومبيل به همان اندازه که براي مهدي جذابيت تفريحي دارد، براي خانواده و دوستدارانش نگران‌کننده است چون او عاشق سرعت بوده و حتي در زندگي خصوصي هم معمولا با سرعت تصميم گرفته و عمل مي‌کند! البته مهدي راننده ماهر و باتجربه‌اي است، اما به دليل همين سرعت به طور متوسط هرماه تصادفي مي‌کند و هرگز کسي اتومبيل او را سالم نديده! (اولين ماشين او رنوي سفيد بود، بعد پرايد خريد و حالا 206 سبز دارد)...
 او عاشق پرسپوليس و رئال مادريد است، از بازي برزيل هم خوشش مي‌آيد، بهترين بازيکن فعلي ايران را علي کريمي و جهان را رونالدينيو مي‌داند. او بهترين فوتباليست‌هاي تاريخ ايران و جهان را، احمدرضا عابدزاده و مارادونا مي‌داند... بهترين دوست ورزشي‌اش «علي انصاريان» است. بهترين شهر ايران را شيراز و بهترين مقصد براي سفر را شمال مي‌داند... بهترين رنگ از نظر او قرمز است

مهدي سلوکي...ستاره سینما

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۸۵ساعت 19:54  توسط   |